Hojdačka Zázrivá s výhľadom na Malú Fatru

Toto miesto ponúka neopakovateľný zážitok, ktorý umocňuje výhľad, zráz, aj samotná hojdačka. Náročnosť a dĺžka trasy Náročnosť trasy je v tomto prípade veľmi ťažký faktor. Výstup k samotnej hojdačke je strmý, pri nepozornosti hrozia nepríjemné zranenia, ale zas na druhú stranu to nie je vysoko. Výstup na túto atrakciu ako aj ona samotná je na vlastné riziko, takže si dobre zvážte, či je tento výlet vhodný pre vás a vaše fyzické schopnosti.

Informácie o trase: Nájsť túto hojdačku nie je a zároveň je jednoduché. Ono sa to ťažko vysvetľuje, ale ak máte auto, tak pomocou google maps nájdete dané miesto úplne ľahko. Trošku nezvyčajný popis od nás, ale inak sa to vysvetliť proste nedá 🙂 . Priamo pod hojdačkou je vybudované provizórne parkovisko tak na dve-tri autá. Z tohto parkoviska vás čaká šialený strmý výstup hore. Síce sú tu vybudované akési schodíky, no aj tak opatrnosť na 120%. Hlavne pri zostupe dole.

Zazrivska hojdacka

Zaujímavosti Neďaleko Zázrivej v nadmorskej výške 1070 metrov nad morom sa skrýva čarovné miesto – Hojdačka Zázrivá. Neponúkne vám iba samotnú hojdačku, je tu vybudovaný stôl so stoličkami, ohnisko ba dokonca menšie jazierko. Toto miesto ponúka neuveriteľný výhľad na Malú Fatru, vidno krásne oba Rozsutce, Chleb aj Veľký Kriváň. No proste idylické miesto, z ktorého sa vám nebude chcieť odísť. Majte ale napamäti, že hojdačka je na vlastné riziko, takže zodpovedáte iba sami za seba.

VIAC INFO: https://travelfan.sk/hojdacka-zazriva-s-vyhladom-na-malu-fatru/