Salaš Syrex

Výroba syrových špecialít, tradičná kuchyňa a ubytovanie v krásnom prostredí nad Zázrivou priamo pod Malým Rozsutcom. Koliba a reštaurácia Syrex Zázrivá Ochutnajte to najlepšie zo Zázrivskej kuchyne. Na prípravu jedál v našej ponuke výhradne používame čerstvé suroviny z vlastnej a miestnej produkcie. To je to najdôležitejšie čo nami ponúkaným jedlám dáva tú pravú autentickú chuť. Aby bolo spojené príjemné s užitočným, ochutnajte aj krčah tradičnej žinčice vyrobenej na našom salaši, lebo tá bola v minulosti všeliekom pre zdravie.

Výrobky: Tradičné Zázrivské špeciality priamo zo salaša. Už od roku 1993 pre vás vyrábame mliečne a syrové výrobky podľa tradičnej receptúry našich starých rodičov.

Salas Syrex

O čarovnom prostredí salaša vám rozpovieme príbehy ako z rozprávky. V dnešnej dobe robotov a riadenia procesov výroby umelou inteligenciou je už salašníctvo skoro ako rozprávka. Na salaši nie je možne vymeniť skúseného baču za dajaký výdobytok dnešnej doby, za stroj riadený počítačom. Myslenie, konanie baču a jeho pomocníkov „valachov“ musí byť spojené v hlbokom poznaní nevyspytateľných vlastností prírody, ktoré sa neustále menia. Musí správne reagovať na všetko čo sa deje na vôkol, lebo pracuje so živými bytosťami. Bytosťami na ktorých sme my ľudia stále závislí. Každodenný pracovný program na salaši je ukážkou tvrdej celodennej a poctivej práce našich salašníkov. Možno raz príde doba a salašníctvo sa stane rozprávkou, ale my robíme všetko preto, aby ste od nás ešte dnes dostali to najlepšie zo Zázrivej. Len v tomto čarovnom prostredí spoznáte jedinečnú chuť týchto pravých, salašníckych pochutín. Navštívte nás a pozrite si klasickú výrobu žinčice, čerstvého alebo údeného ovčieho syra. V našej predajni si môžete zakúpiť aj všetky produkty z našej výroby.

Kontaktný Salaš na zelenej lúke
Prechádzka po krásnom prostredí horských lúk pod Malým Rozsutcom vám určite padne vhod. Ak prechádzka je problém, za jeden „ciäšok“ vás prevezieme na voze s konským záprahom priamo na salaš. Zima? Nie je problém voz vymeníme za sane ochránime vás teplou prikrývkou z ovčej vlny a poďme na ne. Návšteva nášho salaša je možná po celý rok, ale jarné obdobie, keď sa rodí nový život, je najkrajšie. Pohľady na mláďatká našich zvierat vás isto potešia a svojou zvedavosťou presvedčia o tom, že sa chcú s vami stretnúť.

Viac INFO: https://www.syrex.sk/